راه های افزایش اعتماد به نفس با ساده ترین تکنیکها

اعتماد به نفس به معنای خودباوری است. وقتی شما خودتان را باور داشته باشید، در برابر کوهی از مشکلات مقاوم و استو

توسط POSHTIBANNEWS در 2 مهر 1399

اعتماد به نفس به معنای خودباوری است. وقتی شما خودتان را باور داشته باشید، در برابر کوهی از مشکلات مقاوم و استوار می مانید. کسانی که در برابر کوچکترین مشکلات سریع رنگ می بازند، در واقع اعتماد به نفس کافی ندارند. راه های افزایش اعتماد به نفس زیاد است. ما در این مطلب قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.


1. خود را با دیگران مقایسه نکنید


یکی از مشکلات افرادی که به کمبود اعتماد به نفس مبتلا هستند، مقایسه کردن خود با دیگران است. این کار باعث می شود تا خود را دست کم بگیرید. هیچ گاه شما نمی توانید از تمامی شرایطی که دیگران در آن قرار دارند، اطلاعات کامل پیدا کنید. اما وقتی دست از مقایسه کردن بردارید، بر روی آنچه که خود دارید، متمرکز می‌شوید.


یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس خودداری از مقایسه خود با دیگران است. شما نمی دانید در پشت صحنه موفقیت دیگران چه اتفاقی می افتد. http://irselfmade.com/15157/ways-to-increase-confidence/ ظواهر زندگی آن ها را با باطن زندگی خود مقایسه می کنید.


2. نقاط قوت خود را برای فرصت ها شناسایی کنید


یکی دیگر از راه های تقویت اعتماد به نفس پیدا کردن جنبه های مثبت در زندگی است. اگر بر روی برخی از جنبه های مثبت زندگی خود تمرکز ندارید، اکنون وقت آن رسیده است تا لیستی از نقاط قوت خود را تهیه کنید. این نقاط قوت می توانند به موفقیت شما کمک بیشتری کنند.


مثلا وقتی بگویید «من چاق هستم» یکی از ویژگی ها منفی خود را برشمرده اید. اما به جای این لحن منفی با خود بگویید: «من برای سلامت جسمی خودم ورزش می کنم».


3. خود را برای تغییر عادات آماده کنید


یکی از مهم ترین راه های افزایش اعتماد به نفس آمادگی برای تغییر است.  از حالا باید با عادت های منفی خود خداحافظی کنید. همانطور که در حال پذیرفتن نقاط قوت خود هستید، باید عاداتی را که باعث رشد و تغییر می شوند، تهیه کنید. تهیه یک فهرست از این کارها به شما انگیزه تغییر را می دهد.


4. واقع بین باشید


یکی دیگر از راههای افزایش اعتماد به نفس واقع بینی است. هیچ تغییری یک شبه اتفاق نمی افتد. بنابراین باید در این راه صبور باشید و سعی کنید از خود بهترین نسخه را بسازید. شخصی که می تواند بهترین ورژن را برایتان شناسایی کند، خودتان هستید. در نظر داشته باشید همه اشتباه می کنند. پس اگر دچار اشتباه شدید، از این کار نترسید و سعی کنید از اشتباهات درس بگیرید.


5. از پشتیبانی اطرافیان استفاده کنید


همیشه در اطرافتان افرادی هستند که سعی دارند از شما پشتیبانی کنند. پس تشویق و انگیزه آنها را دست کم نگیرید. اگر سعی دارند به شما انرژی مثبت بدهند، با روی گشاده پذیرا باشید. یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس داشتن ارتباط دوستانه با اطرافیان است.


این ارتباط احساس مثبتی را در شما و دیگران ایجاد می کند. پس تلاش کنید آن را افزایش دهید.در گفتگوهای روزانه خود مثبت اندیش باشید


یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس کنترل گفتگوی درونی است. وقتی در تنهایی در حال صحبت کردن با خودتان هستید، جملات مثبت را با خود تکرار کنید. تکرار جملات منفی باعث می شود تا ذهن به آن ایمان بیاورد. بعد از مدتی اعتماد به نفس در شما افت می کند. بنابراین در تنهایی مدام از خودتان تعریف کنید.


آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن