برای چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر باید هزینه کنیم؟

چاپ مقاله در ژورنال های داخلی می تواند به تکمیل رزومه تحصیلی و شغلی کمک زیادی کند. شما اگر بخواهید برای مصاحبه

توسط POSHTIBANNEWS در 6 مهر 1399

چاپ مقاله در ژورنال های داخلی می تواند به تکمیل رزومه تحصیلی و شغلی کمک زیادی کند. شما اگر بخواهید برای مصاحبه شغلی در برخی سازمان خود را آماده کنید، ارائه مقالات چاپ شده تان می تواند تاثیر زیادی بر روی نظرات کارفرما داشته باشد. در ارگان های دولتی هم مقالات اهمیت زیادی دارند. البته هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی را هم باید به روند کار اضافه کنید.


هزینه چاپ مقاله در مجلات داخلی چقدر است؟


میزان هزینه ای که باید برای چاپ مقاله در یکی از ژورنال هایی داخلی پرداخت کنید، به نوع ژورنال و رشته تحصیلی بستگی دارد. برخی از ژورنال ها ضمن چاپ مقاله، برای رنگی بودن مقاله هم با مشورت از نویسنده، هزینه بیشتری دریافت می کنند. البته برخی از مجلات داخلی هزینه پایین تری دریافت می کنند. میزان اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله اهمیت زیادی دارد.


برای چاپ مقاله چطور ژورنال پیدا کنیم؟


در کشور مجلات داخلی زیادی هستند که مقالات متقاضیان (اساتید و دانشجویان) را چاپ می کنند. اعتبار این مجلات یکسان نیست. جالب است بدانید اگر یک مقاله اعتبار بیشتری داشته باشد، در رزومه شما هم تاثیر بیشتری دارد. در عین حال چاپ مقاله در این نوع از مجلات سخت تر است.


اکسپت مقاله علمی پژوهشی در ژورنال های معتبر


برای چاپ مقاله در معتبرترین مجلات باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید. بعد از ارزیابی اولیه، مشکلات مقاله برای شما ارسال می شود. سپس باید این ایرادات را به طور کامل برطرف کنید. دقت داشته باشید برای پذیرش و اکسپت مقاله باید مقاله ای کامل، درست و علمی بنویسید.


هرگونه کپی برداری در مقاله باعث رد آن می شود. به طوری که دیگر قادر به چاپ مقاله در آن ژورنال نیستید. یک نکته مهم دیگر در رابطه با هزینه هایی که باید برای چاپ مقاله پرداخت کنید، مربوط به زمان پذیرش و چاپ است. چطور مقاله را چاپ کنیم واقع تا زمانی که مقاله شما اکسپت نشود، از شما هزینه ای دریافت نخواهد شود.


برای نوشتن مقاله علمی پژوهشی چکار کنیم؟


نوشتن مقالات علمی کار راحتی نیست. موسساتی مثل پروژه دونی در این رابطه با داشتن تخصص و تجربه کافی می توانند مشاوره های لازم را به شما بدهند. البته توصیه اکید ما اینست قبل از نوشتن مقاله علمی پژوهشی موضوع درست و مورد علاقه خود را انتخاب کنید.


سپس مطالعه و تحقیق را فراموش نکنید. هر چقدر سطح مطالعه شما بالاتر باشد، در نوشتن مقاله مسلط تر عمل می کنید. از سوی دیگر برای داوران در مجلات تسلط نویسنده بر روی موضوع اهمیت زیادی دارد. در نهایت شما باید نسبت به راهکارها و نظریاتی که در مقاله ارائه می دهید، پاسخگو باشید.


بعد از دریافت ایرادات و نواقص مقاله، شاید در مورد این راهکارها از شما سوال شود. اگر تحقیقات و مطالعات کافی را به طور کامل پشت سر بگذارید، اکسپت مقاله علمی پژوهشی سریع‌تر اتفاق می افتد.


چاپ مقاله چه تاثیری در پذیرش دکتری دارد؟


بسیاری از دانشجویان ممکن است رتبه دکتری آنها بالا باشد، اما چون مقاله چاپ شده ندارند، در زمان مصاحبه از امتیازات آنها کاسته می شود. در واقع چاپ مقاله شما در یک مجله معتبر می تواند امتیازات شما را در مصاحبه بالا ببرد. اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی ندارید و یا رتبه بالایی را در کنکور کسب نکرده اید، می توانید بر روی همین مقاله حساب باز کنید.


 


 


 آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن