اینستاگرام شما را نگه داشته عکس ها و پیام های حذف شده طولانی تر از شما می خواهم

وقتی چیزی را حذف کنید، آن را تقریبا همیشه لزوما تضمین ی که آن را برای همیشه حذف شده است. این همان برای هارد د

توسط POSHTIBANNEWS در 24 مرداد 1399
وقتی چیزی را حذف کنید، آن را تقریبا همیشه لزوما تضمین ی که آن را برای همیشه حذف شده است. این همان برای هارد دیسک ها و همچنین سرویس های آنلاین است، جایی که شرکت ها می توانند مدتی طول بکشند تا در واقع عکس ها یا پیام های حذف شده شما را از سرویس های خود به طور کامل حذف کنند، اما چه مدت زمان زیادی است؟
تبلیغات

اینستاگرام ادعا کرد که برای پاک کردن کامل مطالب شما از سرورهای خود تا ۹۰ روز زمان خواهد گرفت، اما طبق تحقیقات امنیتی ساگت پوکرل، این طور نبود. به گفته این محقق، او کشف کرد که پیام ها و عکس های حذف شده اش از اینستاگرام در واقع برای مدت طولانی تر از یک سال نگهداری می شود.

این پس از آن بود که او از ابزار اینستاگرام برای دانلود داده ها از حساب کاربری خود استفاده کرده بود و دریافت که با وجود اینکه بیش از یک سال پیش آنها را حذف کرده است، هنوز برای دانلود در دسترس هستند. ظاهرا این یک اشکال بود، که Pokharel به اینستاگرام ارائه شد که در آن او پس از آن 6،000 دلار برای کشف آن اعطا شد.

در بیانیه ای که به TechCrunch، سخنگوی شرکت به نقل از ، "محقق گزارش یک موضوع که در آن کسی حذف تصاویر و پیام های اینستاگرام خواهد بود در یک کپی از اطلاعات خود را در صورتی که آنها استفاده می شود دانلود ابزار اطلاعات ما در اینستاگرام گنجانده شدهاست. ما این موضوع را ثابت کرده و هیچ مدرکی از سوء استفاده ندیده ام. ما از محقق تشکر می کنیم که این موضوع را به ما گزارش داده است."

در عمومی . برای اطلاعات بیشتر در مورد اینستاگرام و حریم خصوصی. منبع: techcrunchtinyurlis.gdu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de
آخرین مطالب